Наш телефон: (0522) 33-65-83

 Ростокін Владіслав Миколайович

Моделизм це виготовлення і конструювання окремим особами, клубами та промисловими виробниками стендових моделей будівель і різної техніки - літальних апаратів , автомобілів , танків , судів , локомотивів та інших засобів транспорту в якості хобі. Стендовий моделизм - це моделювання (макетування)точних копій техніки в певному масштабі.. Існує так само ще один вид це - колекційне моделювання (автомобілів , літаків та ін.).

Гуртки історико-технічного стендового моделювання (ІТСМ) - це вид технічної творчості , в процесі якого створюється точна копія реальної техніки, фігур, будівель, діорам в певному масштабі.
Наші гуртки відкрито з 1 вересня 2013 р. І хоча цей напрям творчості досить молодий, він швидко завоював популярність серед юних моделістів Кіровограда. Наші гуртки є одним з перших подібних гуртків в Україні.
Стендова модель точно відображає вид прототипу . Характерна відмінність від діючих моделей в тому , що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень і т. п. Нерідко відтворюється не просто автомобіль, танк або бронетранспортер даного типу, а й конкретний історичний екземпляр з усіма характерними для нього індивідуальними особливостями, до того ж за станом на певний момент часу. У процесі моделювання, діти вивчають історію створення прототипів майбутніх копій, пристрої, виробляють посидючість, увагу, терпіння. Також діти вчаться фарбувати, змішуючи кольори фарб, домагаючись при цьому потрібного кольору, шпаклювати , зачищати до ідеально гладкого стану поверхню , і т п.
Основними матеріалами , які застосовуються у стендовому моделізмі, є пластик і картон , хоча застосовуються також і метал та дерево.
На першому році навчання, діти збирають автомобілі і бронетехніку з наборів пластикових деталей для будівлі стендової масштабної моделі .Безліч підприємств у світі випускає як готові стендові моделі , так і комплекти деталей для самостійної зборки. Збірні моделі-копії у наборах, з'явилися в Англії в 1932 році. Першою моделлю була збірна літаюча резиномоторна модель літака Supermarine S6B . Збірна пластикова модель - копія - промислово виготовлений із пластику набір деталей для самостійного виготовлення (складання , зазвичай склеюванням ) масштабної моделі .
На другий рік завдання ускладнюється . Моделі починають збиратись з підручних матеріалів тобто моделі з нічого, або як їх ще називають саморобки (handmade) . У хід йде все, пластик, наприклад пластик з внутрішньої обшивки холодильника або баночка з під сметани і чи сиру "Янтар", метал - баночка з під " Кока -Коли", проволока з трансформаторів, гумові прокладки для кранів , і.т.п.
Після третього року навчання , опанувавши всіма знаннями та навичками в моделізмі та склавши іспит, діти отримують свідоцтво державного зразка про закінчення позашкільного закладу, який допомагає при вступі в технічні ВНЗ.
У гуртку проходять постійні майстер-класи, які проводять кіровоградські моделісти зі стажем більш ніж 20 років. Вони передають свій досвід у моделюванні молодшому поколінню за допомогою практичного показу віиготовлення окремих вузлів моделі, мілких деталей, фарбування, нанесення декалей (надписів) тощо..
Моделі можуть бути виконані в будь-якому масштабі , однак існує загальноприйнятий ряд:
Автомобілі: 1:35, 1:43, 1:24, 1:18, 1:12 , 1:8;
Бронетехніка : 1:35 , 1:72 , 1:48, 1:24, 1:25 , 1:16.

Авіація: 1:32; 1:48; 1:72 ; 1:100; 1:144.
Всі виготовлені моделі на станції, беруть участь у виставках і конкурсах, де діти, які зайняли призові місця, отримують грамоти, медалі та цінні подарунки.

Гуртки ведуть досвідчені фахівці своєї справи це:

Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

 

Заняття проходять безкоштовно.

 

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кропивницької міської ради. Усі права захищені.