Наш телефон: (0522) 33-65-83

Cтанції юних техніків міста Кропивницький є однолітком української незалежної держави. На перший погляд, це невеликий вік для освітнього закладу, але ці роки були вкрай змістовними, цікавими та доволі насиченими визначними подіями.

Отже, наш заклад був заснований 1 січня 1991 року рішенням виконавчої ради міськвиконкому міста Кіровограда, на базі клубу юних техніків «Рубін» обласної СЮТ та ЗОШ № 22. Його очолив талановитий педагог Олександр Миколайович Сорокін. Невеличке приміщення клубу «Рубін», розташоване на селищі Гірничому, складалося тоді з 5 лабораторій та зали, призначеної для масових заходів.

Розуміючи важливість виховання нащадків для процвітаючого майбутнього нашої країни, колектив направив свої зусилля на розвиток саме тих напрямків дитячо-юнацької творчості, які б давали змогу гуртківцям не тільки розвивати власні креативні здібності, а й отримувати практичні навички та вміння суто професійного характеру.


Станція юних техніків стала найулюбленішим місцем дітей с. Гірничого та прилеглих до нього районів нашого міста. Тут юне покоління набувало основ майстерності та виявляло творчість у гуртках трасового автомоделювання, судномоделювання, ракетомоделювання, декоративно-ужиткового мистецтва, інформатики та фототехніки. Малюки 5 – 7 років, на заняттях гуртка початкового технічного моделювання, мали можливість отримати базові уявлення про техніку, набути початкових знань і вмінь з креслення, конструювання та макетування.

Ентузіазм педагогічного колективу проявлявся в старанній і плідній роботі. Професійний колектив гуртувався та дуже швидко збільшувався, як у кількісному, так і в якісному відношенні. У свою чергу, вихованці підтримували цілеспрямованість своїх наставників, а батьки гуртківців були вдячні за те, що їх діти мають змогу знайти собі справу до душі, навчитись чомусь корисному, мати захоплення на все життя.
Щороку, матеріальна база міської СЮТ зміцнювалася. Головним надбанням станції юних техніків стала велика автомодельна траса на 8 доріжок, яка була обладнана комп’ютерною системою суддівства для автоматичного зчитування та підрахунку результатів кожного учасника змагань, що відповідало найсучаснішим вимогам трасового автомоделізму. Все це дало змогу проводити змагання з автомодельного спорту різних рівнів і досягти значних результатів. Ось вони:
- 1992р. – Кубок України серед школярів команда Кіровоградської СЮТ здобула 5 місце;
- 1993 рік – Чемпіонат України серед спортсменів, 5 місце;
- 1994 рік – Кубок України, 6 місце;
- 1995 рік – Кубок України, 2 місце;
- 1996 рік – II етап Чемпіонату України, 5 місце.

Мережа гуртків стрімко розширювалася. Багато їх працювало на базах шкіл та клубів міста. Стало зрозуміло, що необхідно якомога більше навчальних площ, й тому в 1996 році заклад отримав нове приміщення, за адресою вул. Яновського, 60, а будівля на с. Гірничому перетворилася на філію.
З того часу, головний навчальний корпус КЗ СЮТ розташований біля історичного центру нашого міста, а саме на території, прилеглій до фортеці святої Єлисавети.

У подальшій роботі відкривалися нові горизонти. Булий нові перемоги. У 1998 році команди з авіамодельного, ракетомодельного та судномодельного спорту вибороли призові місця на змаганнях різних рівнів.

У 2000 році, за рішенням Міністерства освіти і науки України, творчому об’єднанню «Художнє різьблення», під керівництвом О. С. Перепелиці, було присвоєно звання «зразковий колектив».
За попередні роки, роботи вихованців та педагогів напряму декоративно-ужиткового мистецтва були представлені на Всеукраїнських та обласних виставках Кіровоградського краєзнавчого музею та нагороджені дипломами й грамотами різних рівнів.
Керівники авіамодельних гуртків С.С.Семенюта та В.В.Байбароша брали активну участь у роботі суддівської колегії на Всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту, які проходили в м. Кіровограді у 2002 році.
Оцінкою роботи всього колективу Кіровоградської міської станції юних техніків стали Почесні грамоти управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за 1999 – 2002 рр.
В закладі щорічно проводиться конкурс робіт на космічну тематику в різних жанрах образотворчого мистецтва, в номінаціях з технічного конструювання та макетування, екології. Найкращі роботи наших гуртківців представлялись в регіональне відділення УМАКО «Сузір’я» на конкурси в номінаціях «Космічні фантазії» та «Мирний космос».
Колектив КЗ СЮТ постійно висвітлює діяльність закладу через засоби масової інформації. Ефективною формою пропаганди роботи закладу є участь керівників гуртків і вихованців у постійно діючих виставках, які проводить обласний краєзнавчий музей, відбувається організація та проведення пересувних виставок-презентацій в загальноосвітніх школах, бібліотеках, галереях, музеях та вишах міста.
У КЗ СЮТ функціонували (й продовжують роботу) такі унікальні гуртки, як судномодельний, керівник О.К.Крючков – майстер спорту, суддя міжнародної категорії, стаж гурткової роботи – понад 40 років; О.І. Гладченко – стаж роботи в судномодельному спорті – 30 років; авіамодельний, керівник гуртка С.С.Семенюта – кандидат в майстри спорту, суддя І категорії; автомодельний, керівники О.Ф.Сіса.
У 2005 році команда авіамоделістів зайняла ІІ місце в обласних змаганнях з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків), а група фотографів-початківців виборов І місце в обласному зльоті-конкурсі юних фотоаматорів присвячених 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
21 грудня 2007 р. колектив міської станції юних техніків відзначив 80-річчя руху юних техніків. Щорічною доброю традицією стали для вихованців СЮТу такі свята, як тиждень науки і техніки, що проводиться під час зимових канікул, заходи до Дня міста, «Діти – творці миру!», що проводиться в День захисту дітей, на яких мають місце змагання та конкурси й міські виставки дитячої технічної творчості.


Методичний кабінет Кіровоградської міської станції юних техніків є центром, де кожен педагог, молодий керівник гуртка може отримати кваліфіковану методичну допомогу з питань організації колективу вихованців творчого об’єднання, методики проведення гурткового заняття, отримати допомогу з виконання навчально-виховних програм.

З 2004 по 2008 роки були проведені семінари за темами:
- «Розвиток просторової уяви школярів молодшого віку шляхом побудови об’ємних макетів»;
- «Традиції виготовлення народної іграшки»;
- «Перехід біоформи в технічні конструкції»;
- «Технологія виготовлення штучних квітів. Нарцис»;
- «Від ідеї до виробу»;
- «Використання народних мотивів у роботі з соломкою. Оздоблення
- скриньки»;
- «Основи лозоплетіння. Виготовлення кошику»;
- «Аплікація зі штучного хутра. М’яка іграшка»;
- «Виготовлення новорічних сувенірів»;
- «Регіональні особливості розпису писанок. Писанки Кіровоградщини»;
- «Розвиток здібностей у гуртках початкового технічного моделювання та декоративно-ужиткового мистецтва»;
- «Від ідеї до моделі. Виготовлення планерів»;
- «Використання традиційного національного одягу у виготовленні народних ляльок».
- «Вплив традицій народів світу на сучасне декоративно-ужиткове мистецтво. Батик»;
- «Основні підходи до підвищення ефективності управління позашкільним закладом».

Всі гуртки міської СЮТ працюють безкоштовно, що дає змогу дітям розвивати творчі здібності, отримувати допрофесійні навички і знання.

КЗ СЮТ м. Кропивницький продовжує успішно працювати, керуючись ємким гаслом: «Сьогодні це талановиті діти, а завтра цвіт технічної еліти!»

Педагогічний колектив Кіровоградської міської станції юних техніків знаходиться у постійному пошуку нових форм та прийомів роботи, які сприяють зростанню творчого потенціалу дітей, їх професійному самовизначенню.
29 травня 2014 р. Кіровоградська міська станція юних техніків отримала виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців видану Державною реєстраційною службою України. Серія: АГ № 018678 від 29.05.2014 р. З цього дня офіційна назва закладу - Комунальний заклад "Станція юних техніків Кіровоградської міської ради"