Наш телефон: (0522) 33-65-83

Управлінням освіти Кропивницької міської ради за співпраці з Харківським політехнічним інститутом, КЗ «Станція юних техніків», КЗ «Ліцей природничих наук» та КЗ «Ліцей «Мрія» з  5 по 7 червня 2024 року організовано Літню школу для близько 40 здобувачів освіти 8-11 класів, бажаючих займатися науково-дослідницькою діяльністю.

Попри відключення світла, нам вдалося реалізувати  в онлайн режимі план роботи першого дня Літньої школи. До цього були залучені науковці, викладачі ХПІ, голови журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт, вчителі-керівники секцій.

З вітальним словом виступила начальник управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко, яка акцентувала, що Конкурс-захист створює сприятливі можливості для здійснення самостійної творчої та наукової діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей, зацікавлень та нахилів учнів.

Своїми емоціями та враженнями від участі в конкурсі, поділилися переможці ІІІ (всеукраїнського) етапу Скляніченко Нікіта, який посів призове місце минулого навчального року, в секції «Філософія» та цьогорічний призер в секції «Зарубіжна література», Ковальчук Ілля, здобувач освіти 11 класу, КЗ «Ліцей «Мрія».

З доповіді науковця Тіхоненко Світлани Олегівни, кандидата філологічних наук, учасники літньої школи дізналися про таємниці творчої лабораторії МАН.

Досить цікавим і захоплюючим було спільне обговорення актуальних тематик у сучасній науці за різними секціями.

 Другий день Літньої школи

Учасники школи мали можливість  в ондайн режимі прослухати міні-лекції науковців НТУ «Харківського політехнічного інституту»., а саме:

  • «Про дивовижний світ графену» розповіла Мінакова Ксенія Олександрівна, професор кафедри фізики;
  • «Про сучасні виклики в енергетиці» -Данильченко Дмитра Олексійовича, доцент кафедри передачі електричної енергії;Про «Зелену хімію» – Петров Сергій Олександрович, професор кафедри органічного синтезу та фармацевтичних технологіНа завершення з мінілекцією «Інсайти сьогодення…» виступила кандидат філологічних наук, голова журі секції зарубіжна література міського етапу Всеукраїнського конкурсу -захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН Тіхоненко Світлана Олегівна,

Другий день викликав не менш жвавий інтерес у здобувачів освіти. Учнівська аудиторія характеризувалася активністю. Вони охоче долучалися до обговорення, ставила питання науковцям, ділилися своїми висновками та ідеями.

 Третій день Літньої школи

Кульмінацією Літньої школи виявився третій день роботи. Повітряні тривоги внесли  труднощі в організацію роботи: працювали в укритті, в класних кімнатах, змінювали локації кожних півгодини. Однак робота секцій проходила у співпраці науковців і учнів. Її метою була створення готового продукту – фрагменту науково- дослідницької роботи. Очолювали секції:

  • «Хімія» – О.Терещенко, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук», кандидат хімічних наук;
  • «Математика» – О. Новікова, вчитель КЗ Ліцей «Науковий», кандидат педагогічних наук;
  • «Інформаційно комунікаційні технології»  – А. Швець, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;
  • «Історія та правознавство» – В. Кізюн, вчитель КЗ Ліцей «Науковий», кандидат історичних наук; В. Пахолівецький, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;
  • «Зарубіжна література та англійська мова» – С. Тіхоненко, кандидат філологічних наук, вчитель КЗ Ліцей «Мрія»;
  • «Біологія» – Н. Яковлєва, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук», заслужений вчитель України;
  • «Фізика» – І. Лаврова, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;

 Підсумком роботи в секціях стала спільна зустріч у актовій залі та публічна презентація здобувачами освіти результатів свого міні-дослідження, поділилися напрацюваннями та міркуваннями у вибраних тематиках. По завершенню, кожен учасник отримав іменний сертифікат про участь у Літній школі. Висновок: вчасно, змістовно, науково. Емоції переповнюють організаторів. Нам це вдалося.  ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА УЧАСТЬ!

 

В КЗ "Станція юних техніків" закінчився тиждень безпеки життєдіяльності на тему:  

“Правила для пішоходів шануватимуть люди – скрізь тоді порядок буде!” 

Тиждень безпеки, що проводився у наших гуртках, був надзвичайно важливим та пізнавальним досвідом для всіх учасників. Протягом цього періоду ми активно працювали над тим, щоб нагадати собі про важливість дотримання правил дорожнього руху та забезпечення безпеки себе та інших на дорозі. Основною метою було підвищення усвідомленості про правила для пішоходів та розвиток навичок безпечної поведінки. Ми сподіваємося, що ці знання та навички залишаться з нами надовго і допоможуть зробити наші дороги безпечнішими для всіх учасників дорожнього руху.

  
 
 
 

Протягом 25-26 квітня в місті Кропивницькому відбувся масштабний профорієнтаційний захід «Обери профіль своєї мрії» для здобувачів освіти 9 класів, організований Управлінням освіти Кропивницької міської ради. Проведення відбувалося за співпраці з викладачами Харківського політехнічного інституту, працівниками КЗ СЮТ Кропивницької міської ради та Міського ресурсного центру№1 Кропивницької міської ради. Учасники прибули з усіх закладів освіти міста.

Метою зустрічі стала популяризація предметів природничо-математичного спрямування і технічних спеціальностей, сприянні здобувачам освіти у виборі профілів навчання. Важливою складовою стало питання техногенної безпеки, адже зустріч припала на роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Усіх жертв і подвиг ліквідаторів спільно вшановано хвилиною мовчання. Також, було наголошено на необхідності високоосвічених кадрів здатних не лише підвищувати економічний потенціал країни, завдяки розвитку її технічного потенціалу, а й сприяти збереженню нашої Батьківщини від катастроф подібних до Чорнобильської, покращенню екології, стимулюванню раціоналізації використання природно-ресурсного потенціалу, завдяки впровадженню наукових інновацій в різні галузі господарства.

 Міські змагання «Обери профіль своєї мрії»  мали кілька турів.

25.04.2024 - на базі десяти освітніх закладів відбувся перший  ігровий день, якому учнівські  команди із 90 класів закладів освіти міста Кропивницького взяли участь у змаганні. Незважаючи на те, що 2 години тривала тривога, профорієнтаційні змагання «Обери профіль своєї мрії» вдалося провести і забезпечити 10 команд-переможців для подальшого змагання.

Другого ігрового дня, 26.04.2024, змагання відбулися на базі КЗ «Ліцей «Муніципальний колегіум» Кропивницької міської ради і складалися з півфіналу в якому взяли участь 10 команд, та фіналу, до якого ввійшли 5 найсильніших команд з півфіналу.

Зустріч запам’яталася творчою атмосферою, емоційним піднесенням здобувачів освіти. Переможці та учасники були нагороджені сертифікатами та подарунками.

Враховуючи трагедію війни та труднощі на харківському напрямку, Управлінням освіти було передано через працівників ХПІ різні технічні засоби для освітлення, павербанки, що були зібрані спільними зусиллями педагогів й здобувачів освіти міста Кропивницького.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:

За зайняте І місце

Команду «Ромашка» КЗ «Ліцей «Лінгвістичний» Кропивницької міської ради;

За зайняте ІІ місце

Команду «Бандеровці» КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради;

За зайняте ІІІ місце

Команду «Біолайф» КЗ «Новомиколаївська гімназія» Кропивницької міської ради.

 

 

 

 

 

Сьогодні, у Всесвітній день театру, «КАЗКОДРОМ» побував у Комунальному позашкільному навчальному закладі «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості». Творча група КЗ СЮТ відгукнулася на запрошення обласного ЦДЮТ і взяла участь у спільному комплексному виховному заході, під назвою «Чародійство театральної казки!» Мистецька зустріч відбулася у форматі воркшопу. Прикро що, з-за повітряної тривоги, прийшлося проводити дійство в приміщенні укриття.  Основною частиною заходу стало представлення дітям нової авторської п’єси-казки Дідуся Павлуся – «Як Малюк-Котигорошко zмія переміг!». На імпровізованій локації, за допомогою ляльок відповідних персонажів, майбутні театрали розіграли одну з дій почутого казкового твору. Дякуємо дітям за щирий інтерес до нашої літературно-просвітницької діяльності! Також, вітаємо зі святом усіх причетних до Театральної Містерії! Отже, «КАЗКОДРОМ», з непорушною вірою в Перемогу України, впевнено продовжує свою творчу та презентаційну роботу, спрямовану на виховання юних патріотів.

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

Секція «Українська література»

І місце

1.

Романюк Олександр Миколайович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

ІІІ місце

2.

Лапа Дар’я Євгеніївна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

3.

Пиндик Віталій Ігорович

учень 5 класу КЗ «Ліцей «Сокіл Кропивницької міської ради»

Секція «Зарубіжна література»

                                                     ІІ місце

4.

Горобець Софія Михайлівна

учениця 9 класу  КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

5.

Леоненко Андрій Олексійович

учень 9 класу  КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

Секція «Мистецтвознавства»

І місце

6.                                                    

Панасовець Назарій Сергійович

учень 5 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

                                      Секція «Літературна творчість»

                                                       І місце

7.

Гречана Ангеліна Андріївна

учениця 9 класу  КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

 

                                        ІІ місце

8.

Гризлюк Карина Миколаївна

учениця 9 класу  КЗ «Ліцей «Природничих наук» Кропивницької міської ради» 

 

ІІІ місце

9.

Кабулов Кирило Костянтинович

учень 5 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

10.

Ткаченко Валерія Миколаївна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Відділення мовознавства

 

Секція «Українська мова»

 

ІІІ місце

11.

Вербицька Єлизавета Ігорівна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

12.

Галушко Тетяна Олексіївна

учениця 7 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

13.

Черній Поліна Володимирівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Секція Англійська мова»

 

І місце

14.

Горобець  Богдан Романович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

15.

Павлова Катерина Іллівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

16.

Богушевський Михайло Андрійович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Нова українська школа» Кропивницької міської ради»

17.

Грубий Антон Володимирович

учень 7 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

18.

Зімарьова Поліна Сергіївна

учениця 7 класу  КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

19.

Кувикін Марк Романович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

20.

Луценко Анастасія Вікторівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

21.

Валайтис МаріяМаксимівна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Сокіл Кропивницької міської ради»

22.

Діхтяр Артем Юрійович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

23.

Захарченко Аріна Ігорівна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

24.

Кареліна Вікторія Миколаївна

учениця 8 класу КЗ «Великобалківська гімназія Кропивницької міської ради»

25.

Колесник Аліна Дмитрівна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

26.

Кузнецов Олександр Олександрович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

27.

Політун Назар Володимирович

учень 7 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

28.

Садовенко Богдан Романович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

29.

Ткаченко Валерія Миколаївна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

30.

Чорнобай Артем Юрійович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

31.

Чикуров Єгор Олександрович

учень 7 класу КЗ «Великобалківська гімназія Кропивницької міської ради»

 

Секція Французька мова»

 

І місце

32.

Талда Поліна Анатоліївна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

33.

Жовнір Аліна Олександрівна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

34.

Патлач Дмитро В’ячеславович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

               Відділення філософії та суспільствознавства

Секція «Соціологія»

ІІ місце

35.

Пилипишина Дар’я Віталіївна

учениця 9 класу  КЗ «Ліцей «Мрія» Кропивницької міської ради»

 

 

Секція « Правознавство»

 

І місце

36.

Тендюк Софія Миколаївна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

37.

Брага Ганна Олександрівна

учениця 7 класу КЗ «Академічна гімназія Кропивницької міської ради»

 

Відділення історії

 

ІІ місце

38.

Шитря Серафима Андріївна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

39.

Горобець Роман Романович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

40.

Коршунова Єлизавета Юріївна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Відділенні технічних наук

 

І місце

41.

Кукла Акбар Анатолійович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

42.

Руденко Іван Тимофійович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради»

43.

Черноус Максим Русланович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Фортечна гімназія» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

44.

Поліщук Дмитро Антонович

учень 8 класу КЗ «Гімназія «Ерудит» Кропивницької міської ради»

45.

Матюк Борис Андрійович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Відділення інформаційних технологій

 

І місце

46.

Волошанюк Олександр В’ячеславович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

47.

Прибора Святослав Романович

учень 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Відділення математики

 

Секція «Математика»

 

ІІ місце

48.

Абрамов Даниїл Львович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

49.

Кувикін Марк Романович

учень 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Секція «Прикладна математика»

 

І місце

50.

Степанова Софія Денисівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

51.

Красніцька Світлана Ігорівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

52.

Черній Поліна Володимирівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

53.

Добровольська Анна Сергіївна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

54.

Курінний Архип Віталійович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Секція «Статистика»

 

ІІІ місце

55.

Штокал Діана Віталіївна

учениця 9 класу  КЗ «Ліцей «Природничих наук» Кропивницької міської ради»

 

Відділення фізики і астрономії

 

Секція «Прикладна фізика»

 

І місце

56.

Колечкіна Евеліна Євгенівна

учениця 8 класу  КЗ «Ліцей «Муніципальний колегіум» Кропивницької міської ради»

 

ІІ місце

57.

Корсікова Каталея Валентинівна

учениця 8 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

58.

Хмельницька Марія Сергіївна

учениця 9 класу КЗ «Великобалківська гімназія Кропивницької міської ради»

 

ІІІ місце

59.

Панова Поліна Дмитрівна

учениця 6 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

Секція «Астрономія»

 

І місце

60.

Ігнатьєв Матвій Сергійович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради»

 

Відділення хімії і біології

 

Секція «біологія людини»

 

ІІ місце

61.

Таран Аліса Сергіївна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

Секція «Зоологія»

 

ІІІ місце

62.

Казаков Сергій Володимирович

учень 6 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

 

 

Секція «Охорона здоров’я», «Медицина».

 

І місце

63.

Черній Поліна Володимирівна

учениця 9 класу КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради»

25 березня творча група «КАЗКОДРОМУ» (проєкт КЗ СЮТ) побувала в Ліцеї природничих наук, де відбувся спільний захід, під назвою «Казкове Місто Кропивницький!», мета якого – національно-патріотичне виховання здобувачів освіти літературними засобами. Для п’ятикласників звучали поетичні твори в авторському виконанні. Дякуємо Ліцею за гостинність! І надалі «КАЗКОДРОМ» обов’язково відгукнеться на ваші запрошення. До нових приємних і пізнавальних зустрічей!
 

Подкатегории