Наш телефон: (0522) 33-65-83

 

29 вересня 2022 року виповнюється 81-і роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

  

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією».

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищували їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

На території Кіровоградської області в роки Другої світової війни вбили більше 20 тисяч євреїв.

Вшанування пам’яті загиблих жертв голокосту у Кропивницькому 29 вересня 2022 року.

На жаль, подібні злочини проти людства мають місце і сьогодні. Зокрема, на нашій українській землі.

 

 22 вересня 2022 року. о 14:00 год. відбулася онлайн - нарада для заступників директорів ЗЗСО.

Керівник: М. Пахолівецька, методист КЗСЮТ

Розглядалися організаційні питання щодо участі в обласних конкурсах та оновлення бази даних наукових товариств учнів, слухачів МАН.

Учасники онлайн – наради ознайомилися з умовами  та порядком проведення обласного конкурсу «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини» та  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості УМАКО “Сузір’я” “Мирний космос», отримали методичну допомогу щодо організації наукових товариств здобувачів освіти.

Спільна робота працівників КЗСЮТ та позашкільних закладів середньої освіти сприятиме стимулюванню творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді міста Кропивницького, вихованню любові до рідного краю, виявленню, обдарованих учнів, залучення їх до науково-дослідницької, наукової, проєктної, конструкторської, винахідницької та пошукової діяльності, формуванню соціально-значущих цінностей шляхом залучення підростаючого покоління до активної діяльності з вивчення історичної, культурної та духовної спадщини малої Батьківщини.

 

 

 

Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації  з 11 по 22 листопада 2022 року проводить обласний конкурс наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини»   Для участі у  даному конкурсі здобувачі освіти 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю можуть познайомитися з Умовами його проведення та тематикою досліджень ( див тут).

В 2022-2023 навчальному році, заняття на Станції Юних Техніків проходитиме за змішаною формою.
 
На території закладу є укриття, розраховане на 45 осіб. З розкладом очних груп можна ознайомитись нижче, розклад з дистанційними заняттями тут .
 

На сьогодні Україна стала однією з найбільш «забруднених» боєприпасами країн світу.  Саме тому, ми, ІТ компанія Filancy, створили вже третій навчальний відеоролик, у якому один із найвідоміших українських песиків - Патрон - розповість діткам, як уберегтися від мін і снарядів, що не здетонували.

Автором тексту анімації виступила Інна Большакова - дитячий психолог, автор підручників та навчальних програм для дітей та дорослих, методиста Новопечерської школи, експерта з освіти та виховання в громадській спілці "Освіторія". І за участі найвідомішого чотирилапого рятувальника України - пса Патрона

Також ви можете ознайомитись із першим мультфільмом з серії, про те як поводитись під час сигналів повітряної тривоги. 

А також другий мультфільм, як боротись зі страхом дітям-біженцям в незнайомому середовищі. 

У проекті взагалі відсутній якийсь фінансовий підтекст і призначений лише для того, щоб допомогти дітям.