Наш телефон: (0522) 33-65-83

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її наріччя стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова. 

Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

ЩИРО ВІТАЄМО!
Коли є мова, то душа народу
Коштовно сяє, наче самоцвіт.
Ми рідних слів п'ємо джерельну воду,
Що живить наш козацький родовід…
У мові все: і пісня колискова,
І мирна праця, й сила бойова.
Найкраща в світі – Українська Мова:
Безсмертні ми, коли вона жива!
Павло Чорний
 
 

20 лютого 2024 року, в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка відбувся захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Його організатори – бібліотека, КЗ «Станція юних техніків Кропивницької міської ради», НВО №32 та представники громадськості. Мета заходу – увічнення пам’яті Героїв Майдану, вшанування учасників Революції Гідності, задля національно-патріотичного виховання юнаків і дівчат науково-історичними та мистецькими засобами. В читальній залі бібліотеки зібралися здобувачі освіти, вихованці патріотичних гуртків, учнівська та студентська молодь міста (близько ста осіб). Від КЗ СЮТ спікером заходу був завідувач відділу Павло Чорний, який  виступав перед присутніми зі своїм авторським поетично-пісенним циклом, присвяченим героїзму Небесної Сотні…

Від людей вам доземні поклони!

Хай оспівують вас кобзарі!

Ваші лики тепер, мов ікони –

На Вітчизни святім олтарі!

Детальніше на сайті бібліотеки:

https://m.facebook.com/lib.kr.ua?lst=100009550455413%3A100064362565588%3A1708451221&eav=AfbHVc_5WeWuZxgFpEzZil8rxQPCt430b1ndTjE1ZUQNKf7max23dwkEIhBSDsdcdf4&paipv=0

 

"ПРО 100 НЕБА"

Про Сто Неба! Три слова про тих,

Про яких забувати не треба:

Літніх, в розквіті та молодих,

Що тоді полягли, просто неба…

Просто неба! Бо кожен із них

Був не злякана й чахла амеба:

Всі ми бачили духом твердих,

Що були в тім бою, просто неба!

Просто неба! Палала тоді

Вогняна хуртовина лютнева,

Й ті на подвиги йшли, в правоті,

Хто постав проти зла, просто неба!

Просто неба! Свободі – хвала!

Бути ж в рабстві – ганьба і халепа!

Тож, весна для достойних прийшла

Серед тої зими, просто неба!

Просто неба відроджена Січ,

У якій знов Сірко і Мазепа!

Ви – той ранок, що видворив ніч!

Ви те сонце, яке – просто неба!

Павло Чорний

З 29.01.2024 р.  по 02.02.2024 р. в закладі  проводився тиждень з безпеки життєдіяльності «Здоров’я – це благо, дане нам природою…»,  мета якого вивчення   правил  убезпечення від  надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. 

В  рамках Тижня були проведені наступні заходи: 

Обговорено на нараді план  проведення Тижня безпеки  життєдіяльності   «Здоров’я – це благо, дане нам природою … »

У гуртках проведено конструктивний діалог  «Здоров’я — найбільша цінність», виховну бесіду «Здоров’я – це благо, дане нам природою», годину спілкування Здоров’я - найдорожчий скарб!

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-а річниця виведення військ з території Республіки Афганістан.

Минуло вже багато років після тих трагічних подій  війни,  проте цей  день назавжди залишився в пам’яті людей, як приклад мужності та вірності військовому обов’язку. Лише 15 лютого 1989 року, коли останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. З того дня  ця дата увійшла  в  історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні, у  цей скорботний день, ми  схиляємо  голови перед  воїнами, які віддали своє життя виконуючи військовий обов’язок. Низький уклін родинам, які виховали таких синів-героїв.

 

Напередодні Дня пам’яті жертв Голокосту, вся світова спільнота згадує ці трагічні події. 23 січня , в обласній бібліотеці імені Євгена Маланюка був проведений тематичний захід «Голокост на Кіровоградщині: пам'ять, архіви, увічнення», в якому від КЗ СЮТ, у якості спікера, взяв участь завідувач відділом (за напрямом національно-патріотичного виховання) Павло Чорний. Він представив цикл своїх віршів, присвячених геноциду єврейського народу. КЗ СЮТ завжди намагається максимально використовувати творчий потенціал своїх працівників у справі належного виховання юних громадян-патріотів.

Подкатегории