Наш телефон: (0522) 33-65-83

Запрошуємо хлопців та дівчат до нового творчого об`єднання!

Тут ви навчитеся основам живопису та цікавим формам рукомистецтва: флористиці, виготовленню композицій з підручних матеріалів. Програма гуртка допоможе опанувати мистецтво бачити світ у незвичних деталях, розвинути почуття прекрасного та гарний смак.

Нетрадиційні матеріали, яскраві образи, креативне осмислення навколишнього світу, можливість творити справжні дива власними руками – саме це приваблює маленькі таланти до творчого середовища гуртка “Флористика та живопис”.

Приєднуйтеся!

     

 

Авіамодельний спорт – це технічний вид спорту, де учасники змагаються в конструюванні і виготовленні літаючих збірних моделей літаків та планерів, в управлінні ними в польотах на дальність. Авіамоделювання – перша ступінь оволодіння авіаційною технікою. Щоб побудувати літаючу модель, потрібні певні знання та навички, які і одержують вихованці на заняттях у гуртках. Всі моделі виготовляються за ескізами та кресленнями. Діти, під керівництвом досвідченого педагога навчаються читати креслення, складати їх, що в свою чергу розвиває просторову уяву та творче мислення, розбиратися у конструкціях літаючих апаратів, аеродинаміці, механіці, метеорології та електриці; знайомляться з основними напрямами розвитку сучасної авіаційної техніки, освоюють технологію виготовлення моделей в яку вкладають частку своєї душі. Важливе місце в практичній роботі гуртка належить льотним випробуванням моделей, тренувальним запускам та участі у змаганнях, які стимулюють вихованців до більш активної діяльності.

 

Заняття проходять безкоштовно.

 

 

 Ростокін Владіслав Миколайович

Моделизм це виготовлення і конструювання окремим особами, клубами та промисловими виробниками стендових моделей будівель і різної техніки - літальних апаратів , автомобілів , танків , судів , локомотивів та інших засобів транспорту в якості хобі. Стендовий моделизм - це моделювання (макетування)точних копій техніки в певному масштабі.. Існує так само ще один вид це - колекційне моделювання (автомобілів , літаків та ін.).

Гуртки історико-технічного стендового моделювання (ІТСМ) - це вид технічної творчості , в процесі якого створюється точна копія реальної техніки, фігур, будівель, діорам в певному масштабі.
Наші гуртки відкрито з 1 вересня 2013 р. І хоча цей напрям творчості досить молодий, він швидко завоював популярність серед юних моделістів Кіровограда. Наші гуртки є одним з перших подібних гуртків в Україні.
Стендова модель точно відображає вид прототипу . Характерна відмінність від діючих моделей в тому , що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень і т. п. Нерідко відтворюється не просто автомобіль, танк або бронетранспортер даного типу, а й конкретний історичний екземпляр з усіма характерними для нього індивідуальними особливостями, до того ж за станом на певний момент часу. У процесі моделювання, діти вивчають історію створення прототипів майбутніх копій, пристрої, виробляють посидючість, увагу, терпіння. Також діти вчаться фарбувати, змішуючи кольори фарб, домагаючись при цьому потрібного кольору, шпаклювати , зачищати до ідеально гладкого стану поверхню , і т п.
Основними матеріалами , які застосовуються у стендовому моделізмі, є пластик і картон , хоча застосовуються також і метал та дерево.
На першому році навчання, діти збирають автомобілі і бронетехніку з наборів пластикових деталей для будівлі стендової масштабної моделі .Безліч підприємств у світі випускає як готові стендові моделі , так і комплекти деталей для самостійної зборки. Збірні моделі-копії у наборах, з'явилися в Англії в 1932 році. Першою моделлю була збірна літаюча резиномоторна модель літака Supermarine S6B . Збірна пластикова модель - копія - промислово виготовлений із пластику набір деталей для самостійного виготовлення (складання , зазвичай склеюванням ) масштабної моделі .
На другий рік завдання ускладнюється . Моделі починають збиратись з підручних матеріалів тобто моделі з нічого, або як їх ще називають саморобки (handmade) . У хід йде все, пластик, наприклад пластик з внутрішньої обшивки холодильника або баночка з під сметани і чи сиру "Янтар", метал - баночка з під " Кока -Коли", проволока з трансформаторів, гумові прокладки для кранів , і.т.п.
Після третього року навчання , опанувавши всіма знаннями та навичками в моделізмі та склавши іспит, діти отримують свідоцтво державного зразка про закінчення позашкільного закладу, який допомагає при вступі в технічні ВНЗ.
У гуртку проходять постійні майстер-класи, які проводять кіровоградські моделісти зі стажем більш ніж 20 років. Вони передають свій досвід у моделюванні молодшому поколінню за допомогою практичного показу віиготовлення окремих вузлів моделі, мілких деталей, фарбування, нанесення декалей (надписів) тощо..
Моделі можуть бути виконані в будь-якому масштабі , однак існує загальноприйнятий ряд:
Автомобілі: 1:35, 1:43, 1:24, 1:18, 1:12 , 1:8;
Бронетехніка : 1:35 , 1:72 , 1:48, 1:24, 1:25 , 1:16.

Авіація: 1:32; 1:48; 1:72 ; 1:100; 1:144.
Всі виготовлені моделі на станції, беруть участь у виставках і конкурсах, де діти, які зайняли призові місця, отримують грамоти, медалі та цінні подарунки.

Гуртки ведуть досвідчені фахівці своєї справи це:

Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

 

Заняття проходять безкоштовно.

 

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кропивницької міської ради. Усі права захищені.
 

 

 Хто любить море, мріє мати свою яхту, чи навіть корабель. Ця мрія може здійснитися і навіть у дитинстві, саме на гуртку судномоделювання. Хоча, це маленьке судно, але воно буде зроблено своїми руками. Це може стати першим кроком до здійснення великої мрії тому, що під час навчання у гуртку діти оволодівають знаннями, уміннями й навичками роботи з кресленнями, інструментом та обладнанням. Під керівництвом досвідчених викладачів, вихованці розвивають технічне мислення, творчу активність.

У процесі занять у гуртках судномоделювання у дітей виховується працьовитість, точність і акуратність у виконанні роботи, наполегливість у досягненні мети. Під час роботи над створенням моделей кораблів і суден вихованці поглиблюють і застосовують у практичній діяльності знання шкільної програми з математики, фізики, креслення тощо; отримують і поглиблюють знання щодо будови суден, теорії суднобудування, читання і виконання креслень. У процесі виготовлення моделей вихованці поглиблюють знання , удосконалюють уміння та навички роботи з інструментом та обладнанням, із двигунами й джерелами їх живлення, запуску моделі на воді, керування моделлю по радіо.
 
 
Викладачі:
Ткаченко Євген Олександрович - викладач І категорії, Кандидат у Майстри спорту України, Судномоделізмом займається з 1999року.
Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.
Наливайський Едуард Валерійович

Ящо Ваші діти мріють про море, тоді Вам дорога до нас!

Заняття проходять безкоштовно.

 

ПІП керівника гуртка

Рівень навчання

Місце проведення

День тижня, час проведення

Ростокін В.М.

 

Судномоделювання (вищій рівень)

СЮТ

Каб.№12

Вт.

14.00-18.05

Чт.

14.00-18.05

   

Ткаченко Є.О.

 

 

 

Судномоделювання (вищій рівень)

 

СЮТ

 

Каб.№11

 

ПН.

17.30-19.05

ВТ.

17.30-19.05

ЧТ.

17.30-19.05

СБ.

10.40-15.35

Судномодельний (початковий рівень)

 ПТ.

17.30-19.05

СБ. 

9.00-10.35

   
               
       

 

У конструкторській справі, як і в будь-якому іншому виді творчості, людині часто доводиться йти нестандартним шляхом. І на цьому шляху їй дуже важливо досконало оволодіти тими способами, засобами і методами конструкторської творчості, яку виробили її попередники. Конструктор, озброєний таким “інструментом”, як знання і практика, швидше і з меншими витратами сил досягне мети, зможе більше встигнути зробити, якість його творчої праці стане вище, бо все далі він буде відходити в своїй творчості від надзвичайно трудомісткого і нераціонального “шляху проб і помилок “.
Заняття в гуртку допоможуть зробити перші кроки на шляху творення, познайомить з основними прийомами конструкторської роботи.
Актуальність даного гуртка полягає у відтворенні в діяльності учнівського колективу умов сучасного промислового виробництва. Така діяльність сприяє більш успішній соціалізації та професійній адаптації підростаючого покоління в умовах збільшення потреби у працівниках машинобудівних та виробничих галузей, однією з яких є транспортне машинобудування.
Мета діяльності гуртка – всебічний розвиток творчої особистості та формування ключових компетентностей вихованців.