Наш телефон: (0522) 33-65-83

Керівник гуртка
 
Семенюта Сергій Сергійович

Авіамодельний спорт – це технічний вид спорту, де учасники змагаються в конструюванні і виготовленні літаючих збірних моделей літаків та планерів, в управлінні ними в польотах на дальність.Авіамоделювання – перша ступінь оволодіння авіаційною технікою. Щоб побудувати літаючу модель, потрібні певні знання та навички, які і одержують вихованці на заняттях у гуртках. Всі моделі виготовляються за ескізами та кресленнями. Діти, під керівництвом досвідченого педагога Семенюти Сергія Сергійовича, вчаться читати креслення, складати їх, що в свою чергу розвиває просторову уяву та творче мислення, розбиратися у конструкціях літаючих апаратів, аеродинаміці, механіці, метеорології та електриці; знайомляться з основними напрямами розвитку сучасної авіаційної техніки, освоюють технологію виготовлення моделей в яку вкладають частку своєї душі.Важливе місце в практичній роботі гуртка належить льотним випробуванням моделей, тренувальним запускам та участі у змаганнях, які стимулюють вихованців до більш активної діяльності.

 

Заняття проходять безкоштовно.

 

Ткаченко Євген Олександрович Ростокін Владіслав Миколайович

 Хто любить море, мріє мати свою яхту, чи навіть корабель. Ця мрія може здійснитися і навіть у дитинстві, саме на гуртку судномоделювання. Хоча, це маленьке судно, але воно буде зроблено своїми руками. Це може стати першим кроком до здійснення великої мрії тому, що під час навчання у гуртку діти оволодівають знаннями, уміннями й навичками роботи з кресленнями, інструментом та обладнанням. Під керівництвом досвідчених викладачів, вихованці розвивають технічне мислення, творчу активність.

У процесі занять у гуртках судномоделювання у дітей виховується працьовитість, точність і акуратність у виконанні роботи, наполегливість у досягненні мети. Під час роботи над створенням моделей кораблів і суден вихованці поглиблюють і застосовують у практичній діяльності знання шкільної програми з математики, фізики, креслення тощо; отримують і поглиблюють знання щодо будови суден, теорії суднобудування, читання і виконання креслень. У процесі виготовлення моделей вихованці поглиблюють знання , удосконалюють уміння та навички роботи з інструментом та обладнанням, із двигунами й джерелами їх живлення, запуску моделі на воді, керування моделлю по радіо.
 
 
Викладачі:
Ткаченко Євген Олександрович - викладач І категорії, Кандидат у Майстри спорту України, Судномоделізмом займається з 1999року.
Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

Ящо Ваші діти мріють про море, тоді Вам дорога до нас!

Заняття проходять безкоштовно.

Мартим'янова Олена Миколаївна Крючкова Надія Васильєвна Коситнська Ірина Олександрівна

Початково-технічне моделювання є однією з важливих ланок у задоволенні пізнавальних інтересів дитини, початковою сходинкою у підготовці школярів до майбутньої роботи у різних гуртках технічного напрямку.
Початково-технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.


Основні завдання діяльності гуртка «Початкове технічне моделювання» полягають у формуванні у вихованців наступних компетентностей:
- пізнавальної: засвоєння початкових технічних та технологічних знань;
- практичної: формування графічної грамотності, вмінь та навичок роботи з різними матеріалами;
- творчої: набуття досвіду власної творчої діяльності, розвиток конструкторських здібностей, просторового і логічного мислення, уяви, фантазії;
- соціальної: виховання поваги до праці та людей.
На заняттях вихованці виготовляють різноманітні поробки з використанням паперу, картону, покидькового матеріалу.
Гурток "Початково-технічне моделювання" це своєрідна школа становлення особистості, де для багатьох дитяче захоплення з часом переросте в покликання. Хтозна, може хтось із вихованців свою дитячу мрію, виплекану саме на нашій станції візьме за дороговказ і присвятить їй своє життя.
Проводять зайняття висококваліфіковані фахівці: Мартим'янова Олена Миколаївна, Крючкова Надія Васильєвна, Коситнська Ірина Олександрівна.

Заняття проходять безкоштовно.

Цись Володимир Віленович

Халхунов Сергій Олександрович Ростокін Владіслав Миколайович

Моделизм це виготовлення і конструювання окремим особами, клубами та промисловими виробниками стендових моделей будівель і різної техніки - літальних апаратів , автомобілів , танків , судів , локомотивів та інших засобів транспорту в якості хобі. Стендовий моделизм - це моделювання (макетування)точних копій техніки в певному масштабі.. Існує так само ще один вид це - колекційне моделювання (автомобілів , літаків та ін.).

Гуртки історико-технічного стендового моделювання (ІТСМ) - це вид технічної творчості , в процесі якого створюється точна копія реальної техніки, фігур, будівель, діорам в певному масштабі.
Наші гуртки відкрито з 1 вересня 2013 р. І хоча цей напрям творчості досить молодий, він швидко завоював популярність серед юних моделістів Кіровограда. Наші гуртоки є одним з перших подібних гурків в Україні.
Стендова модель точно відображає вид прототипу . Характерна відмінність від діючих моделей в тому , що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень і т. п. Нерідко відтворюється не просто автомобіль, танк або бронетранспортер даного типу, а й конкретний історичний екземпляр з усіма характерними для нього індивідуальними особливостями, до того ж за станом на певний момент часу. У процесі моделювання, діти вивчають історію створення прототипів майбутніх копій, пристрої, виробляють посидючість, увагу, терпіння. Також діти вчаться фарбувати, змішуючи кольори фарб, домагаючись при цьому потрібного кольору, шпаклювати , зачищати до ідеально гладкого стану поверхню , і т п.
Основними матеріалами , які застосовуються у стендовому моделізмі, є пластик і картон , хоча застосовуються також і метал та дерево.
На першому році навчання, діти збирають автомобілі і бронетехніку з наборів пластикових деталей для будівлі стендової масштабної моделі .Безліч підприємств у світі випускає як готові стендові моделі , так і комплекти деталей для самостійної зборки. Збірні моделі-копії у наборах, з'явилися в Англії в 1932 році. Першою моделлю була збірна літаюча резиномоторна модель літака Supermarine S6B . Збірна пластикова модель - копія - промислово виготовлений із пластику набір деталей для самостійного виготовлення (складання , зазвичай склеюванням ) масштабної моделі .
На другий рік завдання ускладнюється . Моделі починають збиратись з підручних матеріалів тобто моделі з нічого, або як їх ще називають саморобки (handmade) . У хід йде все, пластик, наприклад пластик з внутрішньої обшивки холодильника або баночка з під сметани і чи сиру "Янтар", метал - баночка з під " Кока -Коли", проволока з трансформаторів, гумові прокладки для кранів , і.т.п.
Після третього року навчання , опанувавши всіма знаннями та навичками в моделізмі та склавши іспит, діти отримують свідоцтво державного зразка про закінчення позашкільного закладу, який допомагає при вступі в технічні ВНЗ.
У гуртку проходять постійні майстер-класи, які проводять кіровоградські моделісти зі стажем більш ніж 20 років. Вони передають свій досвід у моделюванні молодшому поколінню за допомогою практичного показу віиготовлення окремих вузлів моделі, мілких деталей, фарбування, нанесення декалей (надписів) тощо..
Моделі можуть бути виконані в будь-якому масштабі , однак існує загальноприйнятий ряд:
Автомобілі: 1:35, 1:43, 1:24, 1:18, 1:12 , 1:8;
Бронетехніка : 1:35 , 1:72 , 1:48, 1:24, 1:25 , 1:16.

Авіація: 1:32; 1:48; 1:72 ; 1:100; 1:144.
Всі виготовлені моделі на станції, беруть участь у виставках і конкурсах, де діти, які зайняли призові місця, отримують грамоти, медалі та цінні подарунки.

Гуртки ведуть досвідчені фахівці своєї справи це:

Халхунов Сергій Олександрович - Освіта вища, навчається в аспірантурі, Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних виставок ІТСМ 2014-2017 років.Стаж у моделюванні з 2008 р.

Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.
 

Заняття проходять безкоштовно.

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кіровоградської міської ради. Усі права захищені.

Корисні посилання