Наш телефон: (0522) 33-65-83

Халхунов Сергій Олександрович Ростокін Владіслав Миколайович

Моделизм це виготовлення і конструювання окремим особами, клубами та промисловими виробниками стендових моделей будівель і різної техніки - літальних апаратів , автомобілів , танків , судів , локомотивів та інших засобів транспорту в якості хобі. Стендовий моделизм - це моделювання (макетування)точних копій техніки в певному масштабі.. Існує так само ще один вид це - колекційне моделювання (автомобілів , літаків та ін.).

Гуртки історико-технічного стендового моделювання (ІТСМ) - це вид технічної творчості , в процесі якого створюється точна копія реальної техніки, фігур, будівель, діорам в певному масштабі.
Наші гуртки відкрито з 1 вересня 2013 р. І хоча цей напрям творчості досить молодий, він швидко завоював популярність серед юних моделістів Кіровограда. Наші гуртки є одним з перших подібних гуртків в Україні.
Стендова модель точно відображає вид прототипу . Характерна відмінність від діючих моделей в тому , що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень і т. п. Нерідко відтворюється не просто автомобіль, танк або бронетранспортер даного типу, а й конкретний історичний екземпляр з усіма характерними для нього індивідуальними особливостями, до того ж за станом на певний момент часу. У процесі моделювання, діти вивчають історію створення прототипів майбутніх копій, пристрої, виробляють посидючість, увагу, терпіння. Також діти вчаться фарбувати, змішуючи кольори фарб, домагаючись при цьому потрібного кольору, шпаклювати , зачищати до ідеально гладкого стану поверхню , і т п.
Основними матеріалами , які застосовуються у стендовому моделізмі, є пластик і картон , хоча застосовуються також і метал та дерево.
На першому році навчання, діти збирають автомобілі і бронетехніку з наборів пластикових деталей для будівлі стендової масштабної моделі .Безліч підприємств у світі випускає як готові стендові моделі , так і комплекти деталей для самостійної зборки. Збірні моделі-копії у наборах, з'явилися в Англії в 1932 році. Першою моделлю була збірна літаюча резиномоторна модель літака Supermarine S6B . Збірна пластикова модель - копія - промислово виготовлений із пластику набір деталей для самостійного виготовлення (складання , зазвичай склеюванням ) масштабної моделі .
На другий рік завдання ускладнюється . Моделі починають збиратись з підручних матеріалів тобто моделі з нічого, або як їх ще називають саморобки (handmade) . У хід йде все, пластик, наприклад пластик з внутрішньої обшивки холодильника або баночка з під сметани і чи сиру "Янтар", метал - баночка з під " Кока -Коли", проволока з трансформаторів, гумові прокладки для кранів , і.т.п.
Після третього року навчання , опанувавши всіма знаннями та навичками в моделізмі та склавши іспит, діти отримують свідоцтво державного зразка про закінчення позашкільного закладу, який допомагає при вступі в технічні ВНЗ.
У гуртку проходять постійні майстер-класи, які проводять кіровоградські моделісти зі стажем більш ніж 20 років. Вони передають свій досвід у моделюванні молодшому поколінню за допомогою практичного показу віиготовлення окремих вузлів моделі, мілких деталей, фарбування, нанесення декалей (надписів) тощо..
Моделі можуть бути виконані в будь-якому масштабі , однак існує загальноприйнятий ряд:
Автомобілі: 1:35, 1:43, 1:24, 1:18, 1:12 , 1:8;
Бронетехніка : 1:35 , 1:72 , 1:48, 1:24, 1:25 , 1:16.

Авіація: 1:32; 1:48; 1:72 ; 1:100; 1:144.
Всі виготовлені моделі на станції, беруть участь у виставках і конкурсах, де діти, які зайняли призові місця, отримують грамоти, медалі та цінні подарунки.

Гуртки ведуть досвідчені фахівці своєї справи це:

Ростокін Владіслав Миколайович - на педагогічній роботі з 2013 року, стаж у моделюванні з 1976 р. Бронзовий призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

 
Лавренчук Дмитро Володимирович
 

Заняття проходять безкоштовно.

ПІП керівника гуртка

Місце проведення

День тижня, час проведення

Ростокін В.М.

24 години

СЮТ

Каб.№12

ПН.

14.00-16.25

ПТ.

14.00-16.25

ПН.

16.30-18.55

ПТ.

16.30-18.55

Лавренчук Д.В.

6 годин

ЛА НАУ

Ауд. 208

(корп. ІІ)

ПН.

15.30-17.55

ЧТ.

15.30-17.55

 

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кіровоградської міської ради. Усі права захищені.

Корисні посилання