Наш телефон: (0522) 33-65-83

12 вересня 2024 року відбулася онлайн-нарада для заступників керівників закладів освіти міста Кропивницького з проблеми: «Про підсумки організації роботи з обдарованою молоддю у 2024/2025 навчальному році та завдання на новий навчальний рік».

З вітальним словом виступила в.о. КЗ СЮТ Бондаренко Світлана Анатоліївна, яка акцентувала увагу слухачів наради на важливість роботи з обдарованими здобувачами освіти під час війни, вселила віру і впевненість у майбутнє України.

Основна частина наради була проведена методистом Пахолівецькою Марцеліною Володимирівною. Виступ було присвячено двом основним блокам: підведенню підсумків роботи з обдарованою молоддю за 2023/2024 навчальний рік; висвітленню завдань та плану роботу на 2024/2025 навчальний рік.

Марцеліна Володимирівна наголосила, що заходи проводилися працівниками КЗ СЮТ у співпраці з Управлінням освіти Кропивницької міської ради, за участі педагогів закладів освіти міста Кропивницького, науковців-викладачів університетів м. Харкова та Кропивницького, громадських організацій міста. Саме чітко організована робота сприяла результативності проведених заходів.

Серед заходів найбільший успіх мали наступні:

  1. Міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН. Про його успішність свідчить перемога на всеукраїнському етапі учня 11 класу КЗ «Ліцей «Мрія»» Ковальчука Іллі, науковий керівник: Тихоненко Світлана Олегівна, кандидат філологічних наук, учитель зарубіжної літератури.
  2. Налагоджено плідну співпрацю з КМАНУМ методистом КЗСЮТ, зокрема було забезпечено участь здобувачів освіти в ролі слухачів МАН та в різних конкурсах, зокрема в «Інсайтах сьогодення» переможцями стали 63 особи.
  3. Конкурс читців польської поезії мовою оригіналу було проведено за співпраці з ГО «Об’єднання поляків «Полонія» імені Кароля Шимановського» м. Кропивницький. На конкурсі були представлені здобувачі освіти трьох вікових категорій. Переможці та учасники були нагороджені подарунками, які вручив консул Польщі в Україні.
  4. Новим досвідом стала організація профорієнаційного заходу, щодо популяризації технічних спеціальностей «Обери профіль своєї мрії». До школярів міста із дводенним візитом завітали викладачі з Харківського політехнічного інституту. В рамках зустрічі проведено турнір-вікторину з політехнічних наук.
  5. Вперше в історії освіти м. Кропивницького, завдяки зусиллям методиста Пахолівецької М.В., було впроваджено Літню школу МАН. Вона тривала протягом трьох днів у змішаному форматі. До її проведення були залучені викладачі Харківського політехнічного інституту та місцеві кандидати наук. Школа була присвячена практичному набуттю досвіду здобувачами освіти щодо створення наукових робіт.

 

  1. Відповідно до плану роботи, протягом року проведено ряд консультацій, семінарів і нарад із заступниками директорів, педагогами, членами журі.
  2. Методист Пахолівецька презентувала досвід роботи на всеукраїнській конференції «Вдосконалення позашкільної освіти у умовах сучасних трансформацій». Стаття з проблеми: «Підвищення кваліфікації педагога – необхідна складова для формування лідерських якостей вихованців закладів позашкільної освіти» увійшла до збірника матеріалів конференції.

 

Завдання щодо продовження роботи на 2024/2025 н.р.:

  • активізація творчого потенціалу педагогів;
  • готовність до впровадження в освітній процес елементів інноваційних технологій;
  • стимулювання мотивації до самоосвіти, творчого самовдосконалення;
  • підготовка якісно нової генерації педагогів, здатних працювати в умовах «НУШ»;
  • інформаційно-методичний та інформаційно-комунікаційний супровід проблеми;
  • створення організаційно-методичних умов для практичного засвоєння елементів педагогічного досвіду та активного пошуку власних оригінальних підходів до вирішення проблем оновлення освіти;
  • створення власних проектів, пов’язаних із навчально-методичним забезпеченням педагогів.