Наш телефон: (0522) 33-65-83

Управлінням освіти Кропивницької міської ради за співпраці з Харківським політехнічним інститутом, КЗ «Станція юних техніків», КЗ «Ліцей природничих наук» та КЗ «Ліцей «Мрія» з  5 по 7 червня 2024 року організовано Літню школу для близько 40 здобувачів освіти 8-11 класів, бажаючих займатися науково-дослідницькою діяльністю.

Попри відключення світла, нам вдалося реалізувати  в онлайн режимі план роботи першого дня Літньої школи. До цього були залучені науковці, викладачі ХПІ, голови журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт, вчителі-керівники секцій.

З вітальним словом виступила начальник управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко, яка акцентувала, що Конкурс-захист створює сприятливі можливості для здійснення самостійної творчої та наукової діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей, зацікавлень та нахилів учнів.

Своїми емоціями та враженнями від участі в конкурсі, поділилися переможці ІІІ (всеукраїнського) етапу Скляніченко Нікіта, який посів призове місце минулого навчального року, в секції «Філософія» та цьогорічний призер в секції «Зарубіжна література», Ковальчук Ілля, здобувач освіти 11 класу, КЗ «Ліцей «Мрія».

З доповіді науковця Тіхоненко Світлани Олегівни, кандидата філологічних наук, учасники літньої школи дізналися про таємниці творчої лабораторії МАН.

Досить цікавим і захоплюючим було спільне обговорення актуальних тематик у сучасній науці за різними секціями.

 Другий день Літньої школи

Учасники школи мали можливість  в ондайн режимі прослухати міні-лекції науковців НТУ «Харківського політехнічного інституту»., а саме:

  • «Про дивовижний світ графену» розповіла Мінакова Ксенія Олександрівна, професор кафедри фізики;
  • «Про сучасні виклики в енергетиці» -Данильченко Дмитра Олексійовича, доцент кафедри передачі електричної енергії;Про «Зелену хімію» – Петров Сергій Олександрович, професор кафедри органічного синтезу та фармацевтичних технологіНа завершення з мінілекцією «Інсайти сьогодення…» виступила кандидат філологічних наук, голова журі секції зарубіжна література міського етапу Всеукраїнського конкурсу -захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН Тіхоненко Світлана Олегівна,

Другий день викликав не менш жвавий інтерес у здобувачів освіти. Учнівська аудиторія характеризувалася активністю. Вони охоче долучалися до обговорення, ставила питання науковцям, ділилися своїми висновками та ідеями.

 Третій день Літньої школи

Кульмінацією Літньої школи виявився третій день роботи. Повітряні тривоги внесли  труднощі в організацію роботи: працювали в укритті, в класних кімнатах, змінювали локації кожних півгодини. Однак робота секцій проходила у співпраці науковців і учнів. Її метою була створення готового продукту – фрагменту науково- дослідницької роботи. Очолювали секції:

  • «Хімія» – О.Терещенко, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук», кандидат хімічних наук;
  • «Математика» – О. Новікова, вчитель КЗ Ліцей «Науковий», кандидат педагогічних наук;
  • «Інформаційно комунікаційні технології»  – А. Швець, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;
  • «Історія та правознавство» – В. Кізюн, вчитель КЗ Ліцей «Науковий», кандидат історичних наук; В. Пахолівецький, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;
  • «Зарубіжна література та англійська мова» – С. Тіхоненко, кандидат філологічних наук, вчитель КЗ Ліцей «Мрія»;
  • «Біологія» – Н. Яковлєва, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук», заслужений вчитель України;
  • «Фізика» – І. Лаврова, вчитель КЗ «Ліцей природничих наук»;

 Підсумком роботи в секціях стала спільна зустріч у актовій залі та публічна презентація здобувачами освіти результатів свого міні-дослідження, поділилися напрацюваннями та міркуваннями у вибраних тематиках. По завершенню, кожен учасник отримав іменний сертифікат про участь у Літній школі. Висновок: вчасно, змістовно, науково. Емоції переповнюють організаторів. Нам це вдалося.  ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА УЧАСТЬ!