Наш телефон: (0522) 33-65-83

Смірнова Людмила Василівна

Соломоплетіння — одне із найдавніших народних ремесел.
В даний час актуальною стала проблема збереження культурної та історичної самобутності національних традицій, непорушних етичних цінностей народу.
Декоративно-ужиткове мистецтво в національній культурі України займає особливе місце. Народ віками намагався виразити своє ставлення до життя в художній формі. Людина, проживаючи на благодатній землі, щедрій на красу і природні багатства, з давніх-давен розумно використовувала всі її багатства для свого життя та облаштування побуту. Вироби декоративно-ужиткового мистецтва розкривають багатство культури народу, вчать розуміти і любити прекрасне, відображають поетичність, фантазію, залучають до праці за законами краси.
Навчально-виховний процес здійснюється на основі особистісно- орієнтованого навчання і виховання. Під час занять застосовуються як традиційні, так і інноваційні технології. Вихованці вивчають техніки плетіння з природних матеріалів, зокрема, плетіння з житньої, пшеничної та вівсяної соломи, прийоми плоского та об’ємного плетіння з рогозу, очерету, ситника та інших болотних рослин. Основні вироби, які виготовляють учні за програмою, - традиційні солом’яні іграшки: коники, баранчики, олені, півники, пташки, ляльки, лебеді. Також виготовляються іграшки з використанням сучасних прийомів соломоплетіння на основі традиційних.
Програма розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Термін навчання 3 роки по 6 години на тиждень. На опрацювання навчального матеріалу кожного року навчання відводиться 216 годин.
Основною метою цієї програми є виховання творчої, з високою національною свідомістю особистості, готовою сприймати національні традиції свого народу та його минуле.


Керівник: Смірнова Людмила Василівна - член національної Спілки народних майстрів України керівник гуртка з 1989 р.

Заняття проходять безкоштовно.

Новини

ПАТРІОТИЧНИЙ WORKSHOP У ДЕНЬ ТЕАТРУ!

Сьогодні, у Всесвітній день театру, «КАЗКОДРОМ» побував у Комунальному позашкільному навчальному закладі «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості». Творча група КЗ СЮТ відгукнулася на запрошення обласного ЦДЮТ і взяла участь у спільному комплексному виховному заході, під назвою «Чародійство театральної казки!» Мистецька зустріч відбулася у форматі воркшопу. Прикро що, з-за повітряної тривоги, прийшлося проводити дійство в приміщенні укриття.  Основною частиною заходу стало представлення дітям нової авторської п’єси-казки Дідуся Павлуся – «Як Малюк-Котигорошко zмія переміг!». На імпровізованій локації, за допомогою ляльок відповідних персонажів, майбутні театрали розіграли одну з дій почутого казкового твору. Дякуємо дітям за щирий інтерес до нашої літературно-просвітницької діяльності! Також, вітаємо зі святом усіх причетних до Театральної Містерії! Отже, «КАЗКОДРОМ», з непорушною вірою в Перемогу України, впевнено продовжує свою творчу та презентаційну роботу, спрямовану на виховання юних патріотів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

КАЗКИ ПРО НАШЕ МІСТО!

25 березня творча група «КАЗКОДРОМУ» (проєкт КЗ СЮТ) побувала в Ліцеї природничих наук, де відбувся спільний захід, під назвою «Казкове Місто Кропивницький!», мета якого – національно-патріотичне виховання здобувачів освіти літературними засобами. Для п’ятикласників звучали поетичні твори в авторському виконанні. Дякуємо Ліцею за гостинність! І надалі «КАЗКОДРОМ» обов’язково відгукнеться на ваші запрошення. До нових приємних і пізнавальних зустрічей!
 

ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ – ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!

19 березня 2024 року, відбувся виховний захід з нагоди Дня українського добровольця (14 березня) та Всесвітнього дня поезії (21 березня). Організаторами стали КЗ СЮТ, НВО №32, ПЦ «Школа Мистецтв» і міська бібліотека-філія №4, яка  надала приміщення  читальної зали для трьох десятків здобувачів освіти та гостей. Поет Павло Чорний познайомив старшокласників зі своїм письменницьким доробком, звучала громадянсько-патріотична лірика, пісенні тексти, фрагменти поетичних проєктів, демонструвалися авторські літературні видання, відбувалося спілкування з учнівською аудиторією.  Мета проведеного заходу – належне виховання юнацької молоді, з акцентуванням на духовність, моральність і національний патріотизм, задля непохитної переконаності в нашу Перемогу!