Печать
Категория: Моделювання іграшок-сувенірів
Смірнова Людмила Василівна

Соломоплетіння — одне із найдавніших народних ремесел.
В даний час актуальною стала проблема збереження культурної та історичної самобутності національних традицій, непорушних етичних цінностей народу.
Декоративно-ужиткове мистецтво в національній культурі України займає особливе місце. Народ віками намагався виразити своє ставлення до життя в художній формі. Людина, проживаючи на благодатній землі, щедрій на красу і природні багатства, з давніх-давен розумно використовувала всі її багатства для свого життя та облаштування побуту. Вироби декоративно-ужиткового мистецтва розкривають багатство культури народу, вчать розуміти і любити прекрасне, відображають поетичність, фантазію, залучають до праці за законами краси.
Навчально-виховний процес здійснюється на основі особистісно- орієнтованого навчання і виховання. Під час занять застосовуються як традиційні, так і інноваційні технології. Вихованці вивчають техніки плетіння з природних матеріалів, зокрема, плетіння з житньої, пшеничної та вівсяної соломи, прийоми плоского та об’ємного плетіння з рогозу, очерету, ситника та інших болотних рослин. Основні вироби, які виготовляють учні за програмою, - традиційні солом’яні іграшки: коники, баранчики, олені, півники, пташки, ляльки, лебеді. Також виготовляються іграшки з використанням сучасних прийомів соломоплетіння на основі традиційних.
Програма розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Термін навчання 3 роки по 6 години на тиждень. На опрацювання навчального матеріалу кожного року навчання відводиться 216 годин.
Основною метою цієї програми є виховання творчої, з високою національною свідомістю особистості, готовою сприймати національні традиції свого народу та його минуле.


Керівник: Смірнова Людмила Василівна - член національної Спілки народних майстрів України керівник гуртка з 1989 р.

Заняття проходять безкоштовно.